Rezime jesenje polusezone.

Prvog decembra je završen jesenji deo prvenstva za omladince.

Na blogu se, može se reći, uhvatila prašina i nedostaju izveštaji sa pojedinih utakmica. Poslednji zabeleženi izveštaj je sa utakmice Bor-Car Konstantin, gde je Bor savladao Nišlije rezultatom 3:1.

Odložena utakmica šestog kola koja je trebala da se odigra sa Jedinstvom iz Paraćina, naknadno je odigrana. Paraćinci su slavili rezultatom 6:3. Veoma brzo, u prvih 10 minuta, Jedinstvo je povelo sa ogromnih 3:0. Stvoreno je pregršt šansi, naročito od strane domaćina, ali je na poluvremenu ostalo 3:0. U  drugom poluvremenu, sasvim drugačija slika, Borani su napadali i uspeli da postignu, ali i da prime 3 gola. Strelci za Bor bili su: Trajković, Ostojić i Mamula.

U osmom kolu je odigrana možda i prelomna utakmica za omladince Bora ove polusezone. Bor je gostovao Radanu u Lebanu i poražen je rezultatom 2:1. Iako je Bor na poluvremenu imao prednost (strelac Marjan Mladenović), početkom drugog poluvremena se desio ogroman pad u igri i Lebane je veoma brzo preokrenulo rezultat. Omladinci Bora su imali želju da probaju da okrenu rezultat, ali su tortura glavnog sudije i delegata, doveli do teške rasprave na terenu, veći sukob je izbegnut. Nakon utakmice je došlo do još jedne rasprave sa sudijama i vređanja od strane delioca pravde. Kasnije je u izveštaju sa utakmice izneto mnogo neistina (jer sudije su zaštićene kao „beli medvedi“) pa su Ristić i Mirković kažnjeni sa po tri, odnosno 6 utakmica zabrane igranja.

U devetom kolu Bor je dočekao ekipu Žitorađe, u tom trenutku poslednjeplasiranu ekipu prvenstva. Možda je Bor imao veći posed lopte, pokušavao da stvori šanse, nije iskoristio penal, ali je disciplinovanom odbranom ekipa Žitorađe uspela da osvoji zlata vredan bod iz Bora. Meč je završen bez golova.

5554

wikipedia.org

U desetom kolu Bor je sa svega 11 igrača pošao put Vlasotinca, i bio na pragu osvajanja tri boda. Poveo je Bor golom Trajkovića, ali je pred sam kraj meča popustila koncentracija igrača Bora i Vlasotince je preokrenulo rezultat u svoju korist. Kraj 2:1.

Jedanaesto kolo, utakmica Bor-Radnički Niš. U ovoj utakmici je Radnički Niš pokazao zašto je kandidat za veći rang. Bor se veoma dobro držao tokom prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 1:1 (strelac Šeklić). U drugom poluvremenu, kvalitet gostiju je izašao na videlo, Nišlije su postigle dva gola i sasvim zasluženo odnele bodove iz Bora. Ovo je prvi poraz Borana kod kuće ove polusezone.

U dvanaestom kolu je odigrana utakmica protiv Borca u Bivolju. Po veoma lošem terenu, odigrana je gotovo jedna prijateljska utakmica, gde su šanse stvarane na mahove. Pokušavalo se centaršutevima, udarcima sa 25 metara, Bor je imao odličnu šansu preko Arizanovića, ali lopta nije htela u gol. Na kraju podela bodova, 0:0.

U trinaestom kolu je Bor dočekao ekipu Radnika iz Surdulice. Ovo je bila jedna od tvrđih utakmica na domaćem terenu, gde su i gosti imali šta da kažu, ali nisu mogli da izbegnu poraz. Bor je savladao goste rezultatom 2:0 (strelci Stanković i Marković).

IMG_20130525_152328

FK Moravac Mrštane

U četrnaestom kolu, Bor je gostovao prvoplasiranom Moravcu iz Mrštana. Odlična igra Borana u prvom poluvremenu, naročito u odbrani, ipak nije nagrađena, jer je Bor u nadoknadi vremena, iz očiglednog ofsajda, primio gol i na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0. U drgom poluvremenu, pravi raspad sistema u igri Bora, pa je Moravac na kraju ubedljivo pobedio rezultatom 6:0.

Nepotpuna tabela.

150px-FK_BorNa kraju se Borani mogu zadovoljiti sredinom tabele i osmim mestom. Veoma dobro je počela sezona, ali su različiti događaji uticali na velike turbulencije u nastavku. Uz dobre pripreme, očekuju se još bolji rezultati u sledećoj polusezoni.