Bor – Car Konstantin 3:1

U okviru 7. kola FSRIS lige Bor je na domaćem terenu savladao Car Konstantin 3:1.

„Utakmica 6. kola između Jedinstva iz Paraćina i Bora je odložena, jer Borani nisu imali obezbeđen prevoz.“

Po veoma dobrom vremenu za igru, pred 60-ak gledalaca, Borani su zasluženo osvojili nova tri boda.

150px-FK_Bor

OFK Bor

Za Bor su nastupili: Nešović, Ristić (kapiten), Ostojić, Arizanović, Ranđelović, Đorđević, Livaja, Trajković, Miletić, Stanković i Davidović. Rezerve: Mamula, Kolarević, Šeklić i Mihajlović. Trener: Saša Ilibašić.

Ovo je bio duel između sedmoplasirane i desetoplasirane ekipe, ali ni desetkovanost Borana, kao ni uticaj domaćeg terena nisu mogli odrediti favorita u ovom meču. Početkom meča je već bilo jasno da će ovaj meč biti pun čvrstih duela, prekida i kartona. Borba se na samom početku vodila na sredini terena, Car Konstantin je pokušavao da organizuje napade, ali su uglavnom ti napadi bivali lako neutralisani. Već u 10 minutu, nakon duge lopte Ostojića, Trajković se našao sam oči u oči sa golmanom, lobovao ga i Bor je poveo sa 1:0. U nastavku meča, Car Konstantin je imao više lopte u svom posedu i mogao posle nekoliko odličnih prilika da dođe do izjednačenja, ali je odbrana Bora uz golmana Nešovića sačuvala mrežu. Bor je imao par dobrih pokušaja nakon kontri, ali je rezultat na poluvremenu ostao 1:0.

Početkom drugog poluvremena je bilo rešeno pitanje pobednika. Naime za samo 2 minuta Stanković je dva puta matirao golmana gostiju. Prvi gol je postigao nakon asistencije Davidovića, a drugi glavom nakon odličnog centaršuta Ostojića. Na teren je zatim ušao Šeklić umesto Arizanovića, a ubrzo za njim i Kolarević i Mihajlović umesto Ristića i Trajkovića. U nastavku poluvremena, Car Konstantin je pokušavao da barem ublaži poraz, dok su Borani imali par pokušaja nakon kontri. Ređali su se napadi, ali je bilo veoma malo šansi da gosti postignu gol. Poslednja izmena u sastavu domaćih bio je Mamula koji je zamenio Nešovića. Nakon osvojene lopte na polovini Borana, gosti su ipak uspeli da stignu do pogotka i ublaže poraz. Ovim golom je postavljen konačan rezultat na meča, 3:1.

U sledećem kolu Bor gostuje ekipi Radana u Lebanu (naravno ukoliko bude bio obezbeđen prevoz).