U petom kolu ekipa Svrljiga je savladala Borane rezultatom 2:1.

Sa početkom meča u popodnevnom terminu od 16 časova, odigran je veoma kontraverzan meč na stadionu u Svrljigu.

150px-FK_Bor

OFK Bor

Za Bor su nastupili: Nešović, Ristić (kapiten), Ostojić, Mladenović Vido, Ranđelović, Mitrović, Davidović, Mirković, Trajković, Mladenović Marjan i Aleksić. Rezerve: Mamula, Kolarević, Miletić, Marković, Mihajlović, Đorđević. Trener: Saša Ilibašić.

Iako prvobitno deluje da je Bor bio favorit pred ovaj meč zbog samog položaja na tabeli, različiti faktori su uticali da se tako nešto i ne prikaže na terenu. Na samom početku meča nakon napada domaćih, lopta je preletela odbranu Bora, Nešović je bio primoran da napravi prekršaj za najstrožu kaznu, nakon čega je Svrljig poveo sa 1:0. Velika borba na sredini terena (uz veliki broj faulova i koškanja) i napadi sa obe strane trajali su gotovo tokom celog poluvremena. Nakon jednog od napada Borana, nakon udarca, Mladenović Marjan naleće na loptu i poravnjava rezultat, 1:1. Do kraja poluvremena Bor je imao još par dobrih prodora sa boka, ali je završnica bila loša, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 1:1.

Početkom drugog poluvremena Bor je preuzeo inicijativu, dok je Svrljig pokušavao da ugrozi gol Nešovića uglavnom preko kontra napada. Đorđević je ušao na teren umesto Aleksića. U drugom poluvremenu Bor je imao pregršt šansi, a Svrljig i sreću i veliku pomoć sudija. Veliki broj šansi su propustili Davidović i Mladenović Vido, udarac Ostojića je prohujao pored desne stative gola Svrljiga, dok je sredinom drugog poluvremena Boru poništen i čist gol, zbog navodnog ofsajda u kome se našao Đorđević. Na desetak minuta pred kraj meča Mirković je zaradio drugi žuti karton i Bor je ostao sa desetoricom na terenu. Bor je imao još par pokušaja, ali lopta nije htela u gol. I kako to na kraju uvek biva, kada se ne iskoriste šanse, uvek sledi kazna. Naime nakon greške Ranđelovića, Svrljig je poveo sa 2:1, što je ujedno i bio konačan rezultat.

Iako su možda i solidna igra Borana, propuštene šanse, manjak sreće uticali na poraz, moramo se osvrnuti i na odluke glavnog arbitra meča. Od samog starta meča Svrljig je imao sudijsku naklonost, gde je glavni sudija dosudio pregršt smešnih faulova u korist domaćina, delio kartone Boranima (samim tim ih desetkovao za sledeći meč), poništio im čist gol  i u drugom poluvremenu isključio Mirkovića.

U sledećem  kolu Bor gostuje Jedinstvu iz Paraćina.