Bor – Topličanin 3:0

U četvrtom kolu OFK Bor je savladao Topličanin iz Prokuplja rezultatom 3:0.

150px-FK_Bor

OFK Bor

Po veoma prijatnom vremenu za igru, pred oko 50-ak gledalaca, Bor je ubedljivo (više rezultatski nego igrom) savladao ekipu Topličanina.

Za Bor su nastupili: Stojčić, Ristić (kapiten), Kolarević, Marković, Mitrović, Ranđelović, Livaja, Mladenović, Trajković, Mirković i Aleksić. Rezerve: Mamula, Kožović, Đorđević, Šeklić, Miletić, Mihajlović i Gualtieri. Trener: Saša Ilibašić.

Posle ispuštena dva boda iz Niša i pobede Topličanina nad Svrljigom, Bor i Topličanin je delilo svega dva boda na tabeli, ali je Boru ipak pripala uloga blagog favorita zbog domaćeg terena. Od samog starta meča tempo igre je bio jak uz naravno borbu na sredini terena. Već u petom minutu, nakon kornera za Bor i nakon upućenog šuta Borana, lopta je pogodila igrača gostiju u ruku, a sudija bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Odgovornost na sebe je preuzeo Ranđelović i pogodio za rano vođstvo domaćina, 1:0. U nastavku meča, igra je bila uglavnom na sredini terena. Topličanin je pokušavao da ugrozi gol domaćina kontrama i polušansama, ali uglavnom bezuspešno. Bor je imao par pokušaja nakon prekida, kao i odličnu šansu Mladenovića, ali je rezultat ostao nepromenjen. Nakon jedne akcije domaćih, na desetak minuta pred kraj poluvremena, Mirković je imao odličnu priliku. Šutnuo je na gol, ali je golman nekako odbranio udarac, međutim lopta je odletela ka golu, Mirković to lepo pratio, nadvisio štopera gostiju i povećao prednost na 2:0. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi, pa se ovim rezultatom otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena na teren je ušao Miletić umesto Trajkovića. Početak drugog poluvremena nije mnogo toga promenio. Topličanin je možda malo pojačao tempo, ali su igrači Bora uspeli da neutrališu sve pokušaje, nakon prekida i nakon kontri gostiju. Na teren je ušao Šeklić umesto povređenog Kolarevića. Ubrzo nakon ulaska, Šeklić je zabeležio asistenciju. Naime, nakon kombinacije sa Markovićem posle kornera, Šeklić je zavrnuo loptu u šesnaesterac, gde je najviši u skoku bio Mladenović i pogodio mrežu za, kako se na kraju ispostavilo konačnih 3:0. Do kraja meča na teren su ušli i Gualtieri umesto Mirkovića, Mihajlović umesto Aleksića, Kožović umesto Ristića i Mamula umesto Stojčića. Do kraja meča su i domaći i gosti imali odlične šanse da postignu koji pogodak, ali su mreže ostale da miruju. Na kraju ipak zaslužena pobeda Bora i nova tri boda za beg u vrh tabele.

U sledećem kolu Bor gostuje poslednjeplasiranom Svrljigu, dok Topličanin dočekuje niški Car Konstantin.