Boru samo bod iz Niša

U okviru trećeg kola odigran je veoma neizvestan meč između Palilulca i OFK Bora.

Na veoma neravnom terenu, pored stadiona ŽFK Mašinac, odigran je meč između dve neporažene ekipe iz prva dva kola. Palilulac je zaseo na čelo tabele i kao domaćin bio blagi favorit.

150px-FK_Bor

OFK Bor

Za Bor su nastupili: Nešović, Ristić (kapiten), Ostojić, Marković, Ranđelović, Mitrović, Livaja, Davidović, Trajković, Mladenović i Mirković. Rezerve: Mamula, Kožović, Kolarević, Mihajlović, Gualtieri, Šeklić i Aleksić. Trener: Saša Ilibašić.

Početak meča je protekao u borbi na sredini terena i pokušaju da se lopta spusti na zemlju i organizuje igra. Terensku inicijativu niko nije mogao lako da preuzme, pa su odbrane obeju ekipa bile pritiskane u više navrata. Prvu ozbiljniju šansu je imao Bor posle šuta Mirkovića, ali je lopta išla pravo u golmana. Domaćin je svoje šanse tražio šutevima sa distance. Nakon jedne ispucane lopte, od strane odbrane Bora, lopta je preskočila štopere Palilulca, Mirković je izašao sam ispred golmana, gurnuo loptu ispod njega, a Marković sve to lepo pratio i pogodio nebranjenu mrežu, 0:1. U nastavku meča domaćin je preuzeo inicijativu, dok je Bor stvarao šanse preko kontri i posle prekida. Palilulac je do kraja poluvremena stvorio dosta problema Boranima, naročito posle  kontranapada i prekida, ali je do kraja poluvremena mreža gostiju mirovala.

Početkom drugog poluvremena Šeklić je zamenio Trajkovića. Odmah na startu drugog poluvremena Palilulac je želeo da izjednači. Nakon dosuđenog slobodnog udarca na ivici šesnaesterca Borana, igrač domaćih je pogodio nebranjeni deo gola gostiju i izjednačio na 1:1. Nakon ovog prebrzog izjednačenja, koncentracija i žustrina igre su bile povećane sa obe strane. Nošeni brzim izjednačenjem, domaći su pokušali da totalno sruše Borane, ali im to nije pošlo za rukom. Ubrzo je na teren ušao i Aleksić umesto Mladenovića. U drugom poluvremenu je igra bila zasnovana uglavnom na kontrama i možda blagom pritisku domaćina. Međutim, nakon jednog napada Borana, Mirković je brzo izveo aut do Aleksića koji se našao sam u šesnaestercu i pogodio mrežu domaćina za 1:2. Nakon novog vođstva Borana krenula je ponovna opsada njihovog gola, ali i veoma žestoka igra sa dosta faulova. Gualtieri je zamenio Markovića, a Bor je do kraja meča imao još par pokušaja nakon kontri, ali je završnica bila loša. I taman kada je Bor već imao nova tri boda sa gostovanja, dosuđen je slobodan udarac za Palilulac na nekih 20 m. Veoma preciznim šutem iz slobodnog udarca, Palilulac je u 90-om minutu došao do boda. Na kraju možda i najrealniji rezultat, 2:2.

U sledećem kolu Bor dočekuje ekipu Topličanina iz Prokuplja.