Bor – Dinamo Vranje 1:1

U drugom kolu Omladinske lige Istočne Srbije omladinci Bora su remizirali sa Dinamom iz Vranja na svom terenu.

Po veoma toplom vremenu, pred oko 50-ak gledalaca Bor i Dinamo su podelili bodove, a rezultat meča bio je 1:1.

150px-FK_Bor

OFK Bor

Za Bor su nastupili: Stojčić, Ristić (kapiten), Ostojić, Arizanović, Ranđelović, Mitrović, Božić, Davidović, Gavrilović, Trajković i Aleksić. Rezerve: Mamula, Kolarević, Kožović, Đorđević, Mihajlović, Gualtieri i Šeklić. Trener: Saša Ilibašić.

Možda bi se moglo reći da je Bor bio favorit u ovom meču naročito zbog prednosti domaćeg terena i zbog puta koji je ekipa Dinama prešla do Bora. Međutim na terenu se nije ispostavilo tako. Početak utakmice je nagoveštavao veliku borbu i nimalo lak posao za Borane. U početku se borba vodila na sredini terena. Gosti su bili agresivniji na sredini terena i u dosta navrata pritiskali odbranu domaćih. Opasnosti po golove obeju ekipa uglavnom nije bilo, osim par šuteva sa distance. Sredinom poluvremena je stvorena prva prilika za domaće, ali je golman gostiju odbranio udarac Ristića. U 30. minutu desila se sporna situacija kada je pomoćnik poništio možda i čist gol gostiju zbog ofsajda. Nakon ove sudijske odluke igrač gostiju je zbog vređanja sudije dobio direktan crveni karton. Ovo je na neki način bila motivacija gostima, koji su ubrzo nakon toga, posle jedne kontre postigli gol i poveli sa 0:1. Ovim se rezultatom otišlo na poluvreme.

Početkom drugog poluvremena domaći su izvršili tri izmene. Na teren su ušli Kolarević, Šeklić i Gualtieri umesto Ristića, Davidovića i Gavrilovića. Od početka drugog poluvremena domaći su jurili da preokrenu rezultat. Prednost igrača više i mnogobrojni napadi su se isplatili, pa je Trajković ubrzo postigao gol i poravnao rezultat na 1:1. Nakon postignutog gola pritisak domaćih nije prestajao, dok su gosti pokušavali da ugroze gol domaćih preko kontri. Za Bor su ušli u igru i Mihajlović, Kožović i Đorđević umesto Arizanovića, Božića i Aleksića. Bor je pokušavao ubacivanjem sa boka, posle prekida, domaći su tri puta pogađali i okvir gola, ali lopta nije htela u gol. Međutim u 90. minutu nakon jedne ubačene lopte Trajković je oboren u kaznenom prostoru i dosuđen je penal za domaće. Odgovornost je preuzeo zamenik kapitena Ostojić, ali je šutirao preko gola. Na kraju možda i najrealniji rezultat 1:1, gde su se bodom morali zadovoljiti i jedni i drugi.

U trećem kolu omladinci Bora gostuju u Nišu Palilulcu.