Hajduk Veljko – OFK Bor 0:1

Ovog vikenda se igra prvo kolo Omladinske lige Istočne Srbije. OFK Bor je u subotu u Negotinu savladao ekipu Hajduk Veljka sa 0:1.

150px-FK_Bor

OFK Bor

Po dosta promenljivom vremenu, pred oko 100-ak gledalaca, omladinci OFK Bora su zasluženo osvojili tri boda.

U ekipi Bora je juče u protokolu bilo svega 13 igrača, od čega dva golmana. Sastav: Nešović, Ristić, Ostojić, Arizanović, Ranđelović, Mitrović, Livaja, Gavrilović, Aleksić, Davidović i Mladenović. Klupa: Stojčić i Mirković. Trener: Saša Ilibašić.

Početak utakmice, kao i većina prvog poluvremena je pripao domaćinu. Hajduk Veljko je imao dosta veći posed lopte i pokušavao kombinacijama da ugrozi gol gostiju. Bor je imao malo problema na sredini terena sa organizacijom igre, pa je uglavnom dugim loptama i kontrama preko Aleksića i Mladenovića pokušavao da ugrozi gol domaćina. Hajduk Veljko je pokušavao šutevima sa distance, ali je Nešović bio veoma siguran na golu. Bor je ima svoje prilike posle prekida i nakon nekoliko kontri, gde je golman domaćina uspevao da osujeti pokušaje Aleksića. Prvo poluvreme je većim delom proteklo u napadima Hajduk Veljka, ali je odbrana Bora ostala čvrsta pa se na poluvreme otišlo rezultatom 0:0.

Stadion Hajduk Veljka

Hajduk Veljko – OFK Bor

Početkom drugog poluvremena Mirković je zamenio Davidovića. Hajduk Veljko je i početkom drugog poluvremena pritiskao gol gostiju. Nakon jednog prodora krila domaćina, lopta je slučajno stigla do napadača domaćih na peterac koji je na svu sreću po Bor promašio loptu, a lopta je kasnije otišla u gol aut. Ovo je možda bio i odlučujući momenat na meču, jer je ubrzo nakon toga usledio pogodak. Nakon jedne duge lopte Mirkovića sa krila, Mladenović je lepo prihvatio loptu i matirao golmana domaćih. Do kraja meča Hajduk Veljko je jurio rezultat i pokušavao na sve načine da stigne do boda ili preokreta, ali su svi pokušaji domaćina bili dosta jalovi i gotovo ni na jedan način mreža gostiju nije bila ozbiljnije ugrožena. Bor je mogao da dođe i do ubedljivije pobede, ali su svoje šanse propustili Aleksić i Gavrilović. Na kraju zaslužena pobeda OFK Bora i prvi bodovi u ovoj sezoni.

Sledeće nedelje u okviru drugog kola Bor dočekuje Dinamo iz Vranja.